اطلاعات
مدير عامل / manager
آرشیو عکسهای یادگاری مهندسین
همکاران ما از ابتدا تاکنون
واحد کوپا آرمه
پروژه های اجرا شده
معماری و معماران
کارآموزان کوپاساز شمال

گروه های مطالب
پند و اندرز بزرگان
مدیران موفق و برندهای موفق
پیام های بازرگانی صنعت ساختمان sms
عکاسی معماری
معماری و معماران
معرفی معماران
مدیریت کسب و کار (DBA)
معماری ایرانی
کتاب های معماری
معماری و محوطه سازی
دکوراسیون داخلی
آثار باستاني و مناظر مازندران
اخبار استان و کشور
تازه های تکنولوژی و اخبار مهندسي
استاندارهای فنی و مهندسی
کتاب های مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مجلات مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
مقالات مربوط به مديريت پروژه و ساخت و مهندسي عمران
پروژه های اجرا شده
کوپاساز شمال - حامی شطرنج نکا
معرفي استادکاران و صنایع مربوط به ساختمان
معرفي دفاتر مهندسين ساري
انبوه سازان مسكن مازندران

پیوند ها
كانون مهندسين ساري
سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران
انجمن شرکتهای ساختمانی و تاسیساتی استان مازندران
برق منطقه اي مازندران
استانداري مازندران
پايگاه جامع اطلاعات و فروش كتاب ايران
انتشارات كيان رايانه
موسسه مدیریت پروژه آریانا
بانک جامع مهندسی صنایع و مدیریت ایران - بتسا
اداره کل هواشناسی استان مازندران
مرکز عمران ایران
نظام فنی و اجرایی کشور
روستای زیبای آتنی /ساری/ مازندران
کانون مهندسین قائمشهر
شرکت شهرکهای صنعتی مازندران
سازمان نظام مهندسي ساختمان مازندران
سامانه تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرائی
معمارشیتکت
گروه معماری ساینار
باشگاه رفاهی مهندسین کشور
نورمن فاستر

Sir Norman Foster یکی از بهترین سهامداران معماری در جهان است . کار های او عملکردی است که به خوبی تثبیت شده و یک زیبایی منحصر به فرد و با استفاده از سازه های درخشان و دقیق استفاده شده ، به یک نتیجه نهایی کاملا متعادل می رسند . او در 1 ژوئن سال 1935 در شهر Reddish در انگلستان به دنیا آمد . در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد و قبا از این که به خدمات ملی در نیروی هوایی سلطنتی بپیوندد برای کار به دفتر Manchester city Treasurer’s Office رفت . در سال 1956 وارد دانشگاه معماری و شهر سازی منچستر شد و در سال 1961 فارغ التحصیل شد .

 
او برنده ی بورس تحصیلی در دانشکده معماری  Yale شد جایی که مدرک کارشناسی ارشد خود را از آن جا دریافت کرد و Richard rogers  که سرانجام شریک تجاری او شد ، را ملاقات کرد . سپس قبل از این که به انگلستان بازگردد به سراسر ایلات متحده  سفر کرد .

او همیشه یک دانشجوی نمونه بود و توانایی هایش نشان دهنده یک استعداد قابل توجه در معماری بود . اما او همیشه تحت تاثیر Frank lioyd Wright    ،  Mies vande Rohe و  Le Corbusier  می باشد .
پس از بازگشت از آمریکا ،  norman Foster  همکاری خود را با  Richard Rogers  و خواهران  Georgie cheesman  و Wendy cheesman  آغاز کرد که تیم 4 نام گرفت .


آنها به سرعت شهرت و اعتبار طراحی صنعتی با تکنولوژی بالا را به دست آوردند . در سال 1967 او به همراه  Wendy  ، دفتر  Foster Associate  تشکیل دادند که به سرعت به  Foster and partners  تبدیل شد . یک سال بعد او یک همکاری طولانی را با معمار امریکایی  Richard Backmnister Fuller  آغاز کرد که در سال 1983 با مرگ Fuller  به پایان رسید.۱۹۸۰  فاستر در این سال به عضویت انجمن معماران آمریکایی در آمد ، علاوه بر این ، در همین سال دکترای افتخاری دانشگاه انجلیای شرقی به او اعطا شد . در بیست و چهارم ژوئن نیز ، در مراسم اهدا مدال طلای سال ۱۹۸۰ به جیمز استرلین سخنرانی کرد .۱۹۸۱  در این سال با شرکت در مسابقه محدود طراحی ورزشگاه سرپوشیده فراکفورت آمین ، جایزه طرح برگزیده را دریافت کرد . در همین زمان ، معماری او در یکی از برنامه های مستند هنری BBC معرفی شد و مورد بررسی قرار گرفت .


۱۹۹۳  وسعت پروژه ها و تعدد قراردادهای بین المللی باعث شد که این شرکت ، دفتر هایی در شهر های برلین ، فرانکفورت ، هنگ کنگ ، نایمز و توکیو دایر کند . شرکت معماری سرنورمن فاستر و همکاران در آلمان ، در مسابقه طراحی پارلمان جدید برلین برنده شد . از دیگر موفقیت های وی در مسابقات معماری می توان به طرح موزه جنگ در هارتل پول و طرح مجموعه ی نمایشگاهی در لیسبون اشاره کرد .پروژه ی مرکز هنرهای معاصر در شهر نایمز فرانسه افتتاح شد . این پروژه به دلیل مشکلاتی که برای برگزاری مسابقه ( ۱۹۸۳) بوجود آمد ، با مدتی تاخیر انجام شد . ولی این مشکلات در ساخت مدرسه ی متوسطه شهر فرژو وجود نداشت . طراحی این مدرسه ، در سال ۱۹۹۱ به مسابقه گذاشته شد . انجمن معماران آمریکایی نیز ، در همین سال مدال طلای خود را به سر نورمن فاستر اعطا نمود.


" ماموریت من خلق یک سازه است که نسبت به فرهنگ و آب و هوای مکانش حساس باشد "

پروزه ای که عامل به رسمیت شناخته شدن شرکت Foster and Partners  شد :

مرکز  Willis Faber and Dumas  در  lpswich  در سال 1974 بود.

مسیر حرفه ای فاستر در حال حاضر شامل بیش از 470 جایزه و تقدیر نامه می شود . او تا کنون برنده بیش از 86 مسابقه ملی و بین المللی شده است . در سال 1990 او جایزه  Queen’s Birthday Honor  را دریافت کرد

" کنترل ، کلمه ی اشتباهی است . تمرین تا حد زیادی درباره به اشتراک گذاشتن است و در هر تمرین خلاقانه ، بعضی از افراد اعم از همکاران و یا مدیران ، بسیار نزدیکتر به پروژه های خاص نسبت به من هستند ."
 


 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت کوپاساز شمال میباشد .

طراحی توسط : w3school.ir